Şuan Buradasınız: Anasayfa » TSM » Abad Fm
Flash player Yükle Radyoyu Sitene Ekle!

En Popüler Radyolar

Sponsor Reklam

Bu Radyoları Dinlediniz Mi?

Avrupa Fm

Avrupa Fm

Power Türk Rock

Power Türk Rock

Huzur Pınarı

Huzur Pınarı

Sultan Radyo

Sultan Radyo

Grt Fm

Grt Fm

Radyo Spor

Radyo Spor

Radyo 20

Radyo 20

Bolu Fm

Bolu Fm

Abad Fm

Abad Fm

Abad Fm

Abad Fm 1970 ve 1980’li yıllarda plaklarda dinlenilen pop ve slow şarkıları dinleyicilerine taşıyan bir radyo kanalıdır. O dönemleri özlemle ananlar, daha önce hiç dinlememiş olanlar Abad Fm sayesinde, bu birbirinden güzel şarkıları dinleme fırsatı elde etmektedir. Pikapların ve o muhteşem plakların muazzam keyfi huzuru tekrardan evlerinize, iş yerinize, cep telefonlarınıza kadar inmektedir. Sizlerde bu radyo kanalını dinlemek ve Nostalji keyfini yaşamak istiyorsanız, radyo sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Canlı Radyo dinlemenin keyfi huzuru bu radyo kanalında… Abad Fm gibi Türk Sanat Müziği dalında yayın yapan bir başka radyo kanalıda Radyo Alaturka‘dır.

Abad Fm

Hakkında Bilgiler
Abad Fm bizleri geçmiş yıllara götürecek olan ve o yılları özlemle anmamıza yardımcı olacak mükemmel bir radyo kanalıdır… 1980’li yıllara kadar yaygın şekilde pikap kullanır şarkı ve türküler plaktan dinlenmekteydi. Plaktan dinlenen şarkı sesinin kalitesi bir tarafa plağın fiziksel varlığı da insana ayrı bir huzur, zevk verirdi. Pikaba plak koymanın zevki ise başka bir şey; dinlemek istenen plağı seçmek, plağı kabından dikkatlice çıkarmak, tozunu almak ve yine aynı dikkatle pikabımıza yerleştirmek… Plağın üzerinde daireler çizen iğneyi izlemek de başlı başına ayrı bir keyifti. 1980’lerde kasetler, 1990’larda CD’ler ortaya çıktı. Plaklar ve pikaplar artık gereksiz ve pahalı bulundukları için yerlerini teyplere, CD çalarlara, bilgisayarlara ve dijital aletlere kaldı. Plaktan asla vazgeçmeyen bir kitle pikap ve plakları özenle korumaya ve kullanmaya halen devam etmektedir. Son zamanlarda genç nesil arasında da eski plakların peşine düşme, yeni basım plakları CD’lere tercih etme eğilimi başladı. .
Gençler ve çocukken müziği pikaptan dinlemiş olan kişiler imkanları ölçüsünde pikap ve plaklara ağırdan dönüş yapmaya başladılar. Her nekadar günümüzde zor bulunsada ve diğer cd vb. türdeki aletlere kıyasla pahalı olsada plak tutkunları bunlara rağmen o günleri halen sürdürmektedir.
“ABAD FM” bir çoğu orijinal plak kayıtlarından olmak üzere, başlangıcından 1980’li yıllara kadar Türk müziği örneklerini bir nebzede olsa yeni nesillere aktarmak ve geçmişte bu şarkıları dinleyerek büyümüş olanlara hoş ve keyifli vakit geçirtmek için yayın hayatına başlamış bulunmaktadır.

Abad Fm

İletişim Bilgileri
Abad Fm’e aşağıdaki link doğrultusunda ulaşabilirsiniz.
http://www.abadfm.com/iletisimistek.htm

Abad Fm

Frekans Bilgileri
Abad Fm’in frekans adresi yoktur. Abad Fm yayın hayatını sadece internet üzerinden yapmaktadır. Abad Fm dinlemek için radyo sitemizi ziyaret etmeniz yeterlidir. 1980’li yıllara özlem duyanlar, o dönemin şarkıları özleyenlerin tek radyosu Abad Fm 24 saat hizmetinizde


Radyo Etiketleri:,,,,,

“Abad Fm” için bir cevap

  1. alaaddin gür dedi ki:

    eski şarkılar çalması bir ayrıcalık ben cok beyendim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir