Şuan Buradasınız: Anasayfa » TSM » Cevheri Musiki
Flash player Yükle Radyoyu Sitene Ekle!

En Popüler Radyolar

Sponsor Reklam

Bu Radyoları Dinlediniz Mi?

Devrek Fm

Devrek Fm

Fıstık Fm

Fıstık Fm

Radyo On

Radyo On

Radyo Ahenk

Radyo Ahenk

Adana Türkü Fm

Adana Türkü Fm

Cevheri Musiki Radyo

Cevheri Musiki Radyo

Cevheri Musiki Radyo Hakkında Bilgiler

Cevheri Musiki Radyo, 2010 yılında yayın hayatına başlamıştır. Radyo, Tasavvuf Musiki ve Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği çatısı altında kurulmuş ve günümüze kadar bu dernek çatısı altında gelmiştir. Kanal kurulduğu ilk günden bu yana belli bir amaç doğrultusunda ilerlemektedir. Bu doğrultuda yürüttüğü çalışmalarıyla ve dinleyicileriyle içi içe olmayı başarmış, onlara her zaman fırsat tanıyama özen göstermiştir. Kanal reklam kaygısı güden her olaydan sakınmış, bu özelliğiyle her daim radyo severlerin sevdiği kanallardan biri olmuştur. Radyoda tasavvuf musikisinin en güzel eserlerini bulabilmeniz mümkündür.

Bilinen listelerin dışında bilinmeyen birçok eseride duyma imkanına kavuşabilirsiniz. Radyoda birçok makama ait musiki müzikleri müzik severlerle buluşmaktadır. Selçuklu döneminden günümüze kadar gelen en güzel ilahi, gazel, kaside, şiir, manzum hikaye örneklerini dinleyicilerinin huzuruna sunmaktadır. Bunlar sayesinde dinleyicileri üzerinde derin bir etki bırakmayı başarmış ve son zamanların en sevilen kanalları arasına girmekte zorlanmamıştır.

Cevheri Musiki Radyo‘da tasavvuf musikisinin eserlerinde kullanılan kanun, ney, bendir, ud, keman, def, klasik kemençe, tanbur, yaylı tanbur, gitar, klavye (org) vb. birçok enstüruman seslerini duymanız mümkündür. Değerli sanatçılarımızın seslendirdiği ilahi, gazel, kasidelerle; eserlerde kullanılan enstürumanlar sizlere huzurun, dinginliğin, ilahi aşkın kapılarını aralıyacaktır. Programlar sayesinde halkımız tasavvuf musikisinin inceliklerini öğrenmekle birlikte, hocaları ve tasavvuf sanatçıları Uğur Işılak, Mehmet Gökçe, Celalettin Ada, Sami Yusuf gibi tanınmış isimlerle de değerini göstermektedir.

Bu isimlerin dışında da birçok hoca ve sanatçıları duymanız da mümkündür. Kanalda az söze yer verilerek daha çok musikiyi ön planda tutmaktadır. Radyo kanalında tasavvufun dışında Türk sanat musikisininde güzel örneklerine ulaşabilirsiniz.
Cevheri Musiki Radyo’nun karasal yayını olmayıp kurulduğu ilk günden beri internet üzerinden 24 saat canlı olarak dinlenmektedir. Sizde tasavvuf musikisinin en güzel örneklerine ulaşmak; ilahiler, gazeller, kasideler, çeşitli makamlarda söylenmiş eserlerle ruhunuzu dinlendirmek, ilahi aşka varmak, tasavvuf bilincini öğrenmek istiyorsanız internet adresimizi ziyaret ederek bu eşi benzeri olmayan radyo kanalını dinleyebilirsiniz. Aynı türde yayın yapan Radyo Alaturka‘yıda sitemiz üzerinden online dinleyebilirsiniz. Şimdiden tüm radyo severlere keyifli dinlemeler dileriz.

Cevheri Musiki Radyo Frekans Bilgileri

Radyo internet üzerinden online olarak yayın yapmaktadır.

Cevheri Musiki Radyo İletişim Bilgileri

Buradan iletişime geçebilirsiniz.


Radyo Etiketleri:,,,,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir