Şuan Buradasınız: Anasayfa » Yöresel & Halk Müziği » İdil Fm
Flash player Yükle Radyoyu Sitene Ekle!

En Popüler Radyolar

Sponsor Reklam

Bu Radyoları Dinlediniz Mi?

Radyo Feno

Radyo Feno

Fenomen Clubbin

Fenomen Clubbin

Öğüt Fm

Öğüt Fm

Biber Fm

Biber Fm

Radyo Magazin

Radyo Magazin

AÇS Radyo

AÇS Radyo

Gül Fm Bursa

Gül Fm Bursa

Radyo Eksen

Radyo Eksen

Erzincan Fm

Erzincan Fm

Radyo Ala

Radyo Ala

idil fm

idil fm

İdil Fm Hakkında Bilgiler

1998’ten beri hizmet veren kanal Kürtçe slow şarkılar çalmaktadır. Son dönemde bir hayli popüler konulardan bir tanesi de Kürtçenin ülkemizde eğitim kurumlarında yer alması ve bu dilin eğitiminin de üniversitelerde verilmesi. Yayın dili olarak bu dili kullanan çok fazla bandın yayın organı var ve eğitim alanında detaylı bir araştırma yaparsanız eğer belli başlı üniversitelerde de ders olarak okutulduğunu görebiliyoruz. İdil Fm de bir radyo olarak bu dili benimsemiş ve yayınlarını da Kürtçe olarak yapmaya devam ediyor, bununla birlikte Kurd Fm‘de yine İdil Fm ile birlikte bu kategoride yerini alıyor. Konuşması ve yazması zor olan dillerden bir tanesi diyebiliriz ancak Doğu Bölgesinde konuşulan dilin Kürtçe olması nedeniyle de kabul görmesi çok uzun zaman almadı. İdil Fm ile birlikte sizler de dilerseniz dilinizi geliştirebilir ve Kürtçe yayınlar ile birlikte, yöresel parçaları da dinleyebilirsiniz.

İdil Fm, Kürt halkının yakından takip ettiği ve sık sık ziyaret ettiği kanallardan biri olmayı başarmış durumda ve sitemizde de bu kanala yer verdiğimizi görebiliyorsunuz. Doğu Bölgesinde çok fazla tercih edilen ve online olarak da dinlenebilen bu kanalı eğer isterseniz biraz sonra vereceğimiz linkten sizler de dinleyebilirsiniz. İdil Fm ve buna benzer kanalların sayısı çok fazla ancak kaliteli yayın anlayışına sahip kanalların sayısı az, bu yüzden profesyonel adreslerin kıymetini bilmek gerek diye düşünüyorum. Sitemizi üzerinden sizler de kanalı takip edebilir ve İdil Fm ile birlikte, diğer Kürtçe yayın yapan kanalları da listelerinizde tutabilirsiniz.

Az önce de söylediğimiz gibi illa ki doğu Bölgesinde olmanıza gerek yok, dilinizi geliştirmek ve farklı bir dil öğrenmek de isteyebilirsiniz ve bu aşamada İdil Fm de sizlere yardımcı olacaktır. Siteye giriş yaptığınızda kanal sayısının fazla olduğunu ve kategoriler eşliğinde erişimin de daha kolay sağlanabildiğini göreceksiniz. Bu site ile birlikte artık sizler de radyo keyfini sorunsuz bir şekilde yaşayabilecek ve farklı mecralarda da yine site üzerinden internet bağlantınızın da yardımı ile dilediğiniz kanalı açarak radyolarınızı sizler de dinleyebilirsiniz. Aynı türde yayın yapan Dicle Fm‘ide buradan online dinleyebilirsiniz.

İdil Fm Frekans Bilgileri

Radyo kanalının freksansı yoktur. Radyo kanalını sitemiz radyodinlet.net üzerinden canlı ve online dinleyebilirsiniz.


Radyo Etiketleri:,,,,,

“İdil Fm” için bir cevap

  1. pulus tokus dedi ki:

    merhaba idil fm Ben isvicre den pulus Tokus su anda Abem idil de Gebro Tokus ve Bütün Arkasdeslerine bir sarki calsaniz sevinirim selamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir